2009 AWRC Pointscore 3 September 2009

Moderator: Peter Butterfield

2009 AWRC Pointscore 3 September 2009

Postby Colleen Davis » Thu 03 Sep 2009 5:34 pm

Here is the Pointscore results YTD - some results are missing - see list of missing results at the bottom of the post:

2009 AWRC Pointscore YTD

1. R&P Tawton's Gr RT Ch KADNOOK TANKS AHEAP (Lab D) with 99 points - All Age: 1st x 3, 2nd x 5, 3rd x 3. Championship: 2nd x 1.
2. Jack Lynch's Gr RT Ch COALSGARTH TASSIE FERN (Lab B) with 87 points - All Age: 1st x 4, 2nd x 3, 3rd x 1. Championship: 3rd x 2.
3. Russell Whitechurch's Nat RT Ch ADDERSLOT CRACKERS TRIGA (Lab B) with 74 points - All Age: 1st x 3, 2nd x 5, 3rd x 1.
4. Joe Vella's RT Ch LINDENLAKE BLACK JAZZ (Lab B) with 73 points - All Age: 1st x 4, 3rd x 2. Championship: 1st x 1, 2nd x 1.
5. R&P Tawton's KADNOOK KWIK SAND (Lab D) with 69 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 5.
6. Maggie Hankinson's ALTIQUIN GLORY RRD CDX JDK ADX (Lab B) with 66 points - All Age: 1st x 4, 2nd x 2, 3rd x 2.
7. M&W Davis' Nat Gr RT Ch BEEREEGAN ONE TREE (Lab D) with 60 points - All Age: 1st x 5, 2nd x 1, 3rd x 1.
8. Heather Ellis' ELLISHEA KATO CZARDA RRD (GR B) with 55 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 3.
9. Gareth Tawton's Gr RT Ch KADNOOK PRIDE OV CORK CM (Lab D) with 53 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 1. Championship: 1st x 1.
10. Laurelle Draper's RT Ch & OC COALSGARTH CLIPPER (Lab B) with 47 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 3, 3rd x 2.
11. Sam Haigh's GARJANHAUF ERROL RRD (Lab D) with 42 points - All Age: 1st x 3, 2nd x 1, 3rd x 1.
12. Judy Pannett's RT Ch FEATHERHUNT JOSHUA (Lab D) with 41 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 1.
12. Russell Whitechurch's RT Ch TOCKATUNGA SLICK WILLIE (Lab D) with 41 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 1.
14. Garrick Bridges' ADDERSLOT MUSTANG SALLY RRD (Lab B) with 40 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 2.
14. Maggie Hankinson's Gr RT Ch OC ALTIQUIN STERN JDX ADM (Lab D) with 40 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 3, 3rd x 1.
14. Jean Henderson's MHADAIDH TRICKY DICKY (GR D) with 40 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 2. Restricted: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 2.
17. Peter Betteridge's FEATHERHUNT JUSTLIKEGABBY (Lab B) with 39 points - All Age: 1st x 2, 3rd x 3.
18. Chris Van Eekelen's COALSGARTH COOPER NRD (Lab D) with 38 points - All Age: 2nd x 3, 3rd x 2.
19. Ben Kradolfer's GALESTROM TIME TRACKER (Lab B) with 35 points - Novice: 3rd x 1. Restricted: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 1. All Age: 2nd x 1.
19. Lara Sedgmen's TOPNOTCH LORD NRD (GSP D) with 35 points - Restricted: 1st x 2, 2nd x 3, 3rd x 2.
19. M Mason's WINTERSET THE WOODSMAN NRD (GR D) with 35 points - All Age: 1st x 3, 2nd x 1.
22. Laurelle Draper's LYDSTEP TANNER CDX RRD (Lab) with 34 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 2.
23. Nick Dilauro's BEEREEGAN VASSE FELIX (Lab D) with 33 points - Novice: 1st x 1. Restricted: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 2.
24. John Lawton's KADNOOK SPORTING CHANCE RRD (Lab D) with 32 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 2, 3rd x 1.
24. Peter Betteridge's TRUCLASS BOSSCO (Lab D) with 32 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 2, 3rd x 1.
26. R Johnson's BEEREEGAN BRIAR RIDGE (Lab D) with 31 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1. Restricted: 1st x 2, 2nd x 2, 3rd x 1.
26. Malcolm Tyrie's FELDHUND PERAZZI (GSP) with 31 points - Restricted: 1st x 2, 2nd x 3, 3rd x 1.
26. Jim Hargreaves' Gr RT Ch WINTERSET MOON SHADOW CM (GR D) with 31 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 2.
26. Prue Winkfield's YORIFIELD JOY TO THE WORLD NRD (GSP B) with 31 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 2.
30. Julie Cramond's ADDERSLOT MAVERICK (Lab D) with 30 points - Novice: 3rd x 1. Restricted: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 3.
30. Jadine Mackenzie's Ch OAKRIDGE FERNANDO RRD (GSP D) with 30 points - All Age: 2nd x 2, 3rd x 2.
32. R Carr's BAMBILLAY SHIFTING SANDS (GSP B) with 26 points - Novice: 3rd x 1. Restricted: 1st x 1, 2nd x 3, 3rd x 1.
32. M Davis' BEEREEGAN LAST BOY SCOUT () with 26 points - Restricted: 2nd x 1, 3rd x 1. All Age: 1st x 1, 2nd x 1.
32. Russell Kennon's BEEREEGAN SANDSTONE (Lab D) with 26 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 1.
32. Neville Higgs' OAKRIDGE HIGHLY BLESSED (GSP B) with 26 points - Restricted: 1st x 3. All Age: 2nd x 1.
32. N Eltringham's RETRIEVER SWAN HILL (Lab D) with 26 points - Novice: 1st x 3. Restricted: 1st x 2, 2nd x 1.
32. Bill Hepburn's RT Ch REVEIRTER SNOW STORM (Lab D) with 26 points - All Age: 1st x 2, 2nd x 1.
38. I & J Macdonald's Ch FIONAVAR RUSH N ROULETTE ET (NSDTR D) with 25 points - Restricted: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 2.
38. W Michalk's JAGHUNDE OZEANS VIER (GSP B) with 25 points - All Age: 1st x 2, 3rd x 1.
38. Martyn Dickson's WAUCHOPE JASWINDER (GSP B) with 25 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 3, 3rd x 1.
41. Leanne O'Sullivan's BEEREEGAN BELLRIVER (Lab B) with 24 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 2. Restricted: 1st x 1, 3rd x 2.
41. L Wise's BIRDLEHAND ALL THE WAY RRD (Lab) with 24 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1.
41. Wayne Outtrim's WARWIBA BRAVE HEART RRD (GSP D) with 24 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1.
44. Jack Lynch's LOWTHER HIGHLAND TSU (Lab D) with 23 points - All Age: 1st x 1, 3rd x 2.
44. Mark Sargison's POINTGOLD HELGA (GSP B) with 23 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 3.
46. Kevin Andrews' RT Ch TOCKATUNGA DOWN UNDER (Lab D) with 22 points - All Age: 2nd x 1, 3rd x 2.
46. Kerry Webster's TRUCLASS THE WHIZ KID AI (Lab B) with 22 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1. Restricted: 1st x 1, 2nd x 2.
48. Malcolm Tyrie's BEEREEGAN MIRANDA ROSE (Lab) with 21 points - Restricted: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 1.
48. Kadnook Knls' KADNOOK DREAM ALIL DREAM (Lab B) with 21 points - Novice: 3rd x 1. Restricted: 1st x 1, 2nd x 2, 3rd x 1.
48. Wayne Outtrim's TOPNOTCH LONHRO (GSP D) with 21 points - Novice: 1st x 3, 2nd x 1. Restricted: 1st x 1, 3rd x 1.
48. Ray Penman's MORALANA TRAILBLAZER (Lab D) with 21 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1. Restricted: 2nd x 1, 3rd x 2.
52. Judy Pannett's REVEIRTER CUP ETHEREAL NRD (Lab B) with 20 points - Restricted: 1st x 2, 3rd x 2.
53. Prue Winkfield's YORIFELD TORNADO (GSP) with 19 points - Restricted: 2nd x 3, 3rd x 1.
54. Steve Koulmandra's CANOWINDRA CON COCTED (GSP D) with 18 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1. Restricted: 1st x 1, 3rd x 1.
54. Jeff Patrick's CAVAJAL BUCCANEER (Lab D) with 18 points - All Age: 1st x 2.
54. Donna Bruhl's GOLDALLURE MISS FORTUNE UD (GR B) with 18 points - Restricted: 1st x 3.
54. G Rogers' KADNOOK FIELD OF DREAMS (Lab D) with 18 points - Restricted: 1st x 3.
58. D Colasimone's RT Ch MACROPUS MONTY CD (GSP) with 17 points - All Age: 1st x 1, 2nd x 1.
59. Peter Betteridge's FEATHERHUNT JET BLACK (Lab B) with 16 points - All Age: 2nd x 2.
59. Sam Haigh's FELDHUND PURDY BRONCO (GSP D) with 16 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 2.
59. Margaret Sullivan's CH KELLLICK RHTHM OF LIFE (FCR) with 16 points - Novice: 1st x 3, 3rd x 2. Restricted: 2nd x 1.
59. Kerry Webster's MHADAIDH ESPECIALLY HOT (GR B) with 16 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 2.
59. S Bath's MORAGO THEBIG COOT (CBR D) with 16 points - Novice: 1st x 3, 2nd x 1. Restricted: 2nd x 1.
59. Kevin Andrews' RT Ch TOCKATUNGA TWIST OF FATE (Lab B) with 16 points - All Age: 1st x 1, 3rd x 1.
59. Kerry Webster's TRUCLASS THE SWAGMAN AARD (Lab D) with 16 points - All Age: 1st x 1, 3rd x 1.
66. P & H Eley's BOLTILTORPS RYTHM AND BLUES (FCR D) with 15 points - Novice: 1st x 3, 3rd x 2. Restricted: 3rd x 1.
66. Don Colsimone's JAGACEY NERO BIANCO (GSP) with 15 points - Novice: 2nd x 2. Restricted: 1st x 1, 2nd x 1.
66. Bryan Pritchard's RT Ch KADNOOK DROP O BLACK MAGIC (Lab B) with 15 points - All Age: 2nd x 1, 3rd x 1.
66. Joe Law's LINDENLAKE CHIPPER BRAVO (Lab D) with 15 points - All Age: 2nd x 1, 3rd x 1.
66. Dave Henderson's MHADAIDH RED HOT SPECIAL (GR D) with 15 points - All Age: 2nd x 1, 3rd x 1.
66. P Hadley's STRATHESK CHICA BROWN (Lab D) with 15 points - All Age: 2nd x 1, 3rd x 1.
72. Margaret Sullivan's YUROKA NEW YEARS SPRITZ (Lab B) with 14 points - Restricted: 2nd x 2, 3rd x 1.
73. H Cornelius' YEOTRIEVE LEXIE BELLE (Lab B) with 13 points - Novice: 1st x 3, 2nd x 2.
74. Vivienne Jones' ADDERSLOT BRIDGET JONES NRD (Lab B) with 12 points - Restricted: 1st x 2.
74. Alan Donovan's ALVERPOINT JACK O'HEARTS (GSP) with 12 points - Restricted: 1st x 2.
74. Dodo Kelly's FERNFALL GALLANT TROOPER CD NRD (GR D) with 12 points - Restricted: 1st x 2.
74. Roy Davies' LOWTHER HIGHLAND DRUM (Lab) with 12 points - Restricted: 1st x 2.
78. Jim Duncan's BLACKBOY PAGE THREE (Lab B) with 11 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1.
78. Gail Phoenix's GERSHOPOIN RAZORS EDGE (GSP D) with 11 points - Novice: 3rd x 2. Restricted: 2nd x 1, 3rd x 1.
78. Lara Sedgmen's HANAFOR ROUSEL VIERI CDX NRD ADM JDM JDO GDX SPD SD (Vizsla D) with 11 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1.
78. Don Colsimone's JAGACEY NERO BIANCO (GSP) with 11 points - Novice: 2nd x 1. Restricted: 2nd x 1, 3rd x 1.
78. G&S Tawton's KADNOOK BLKN BLU (Lab D) with 11 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1.
78. Di Rapson's LOUGUI WHITE DIAMOND (Lab) with 11 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 3.
78. G Melville's PK'MERE UNIVERSAL MAN (GSP D) with 11 points - Restricted: 1st x 1, 2nd x 1.
85. John Lewis' KADLINGA BLACK PEPPER (Lab D) with 10 points - Novice: 2nd x 1, 3rd x 2. Restricted: 1st x 1.
85. J Montasell's KADNOOK RUSTYS LASS (Lab B) with 10 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1, 3rd x 2.
85. Lyn Wise's KUVEN LASTING MEMORIES (Lab) with 10 points - Restricted: 1st x 1, 3rd x 1.
85. D Blackman's MHADAIDH MY DADDYS CUIL () with 10 points - Restricted: 1st x 1, 3rd x 1.
85. J Mackenzie's OAKRIDGE GOING T XTREMES () with 10 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 2.
85. Trevor Lodder's TENARDA HAWKEYES NRD (CBR D) with 10 points - Restricted: 1st x 1, 3rd x 1.
91. Cascott Knls' ASHBEARE LINDSAY (Lab D) with 9 points - Restricted: 2nd x 1, 3rd x 1.
91. Margaret Bourn's BOURNBEAU JUDDS HILL (GR B) with 9 points - Restricted: 2nd x 1, 3rd x 1.
91. S Dansie's CAVAJAL BRINDABELLA (Lab B) with 9 points - Restricted: 2nd x 1, 3rd x 1.
91. Sid Drew's CHESRIDGE WATER WITCH (CBR B) with 9 points - All Age: 1st x 1.
91. Trevor Stevens' DINDIGOLD TRUE BLUE (GR D) with 9 points - All Age: 1st x 1.
91. Graeme Allen's PEPPERHILL ASTRAL PIPPA CDX RRD (GR B) with 9 points - All Age: 1st x 1.
91. Dave Mills' POINTGOLD OBLITERATE (GSP D) with 9 points - All Age: 1st x 1.
91. John Raven's TALLOWOOD SAMANTHA-SAM (Lab) with 9 points - Novice: 1st x 2, 3rd x 3.
99. Bob Boodnikoff's BEEREEGAN BRINDABELLA (Lab B) with 8 points - All Age: 2nd x 1.
99. Greg Meeve's RT Ch FEATHERHUNT SUSAN (Lab) with 8 points - All Age: 2nd x 1.
99. Tony Bianco's GARJANHAUF FINN (GSP B) with 8 points - Restricted: 3rd x 2.
99. John Cash's GUNGRANGE HIGHLAND LAD (Lab D) with 8 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 3.
99. Evan Mangin's JAGHUNDE PRODIGAL SON (GSP D) with 8 points - Restricted: 3rd x 2.
99. Jadine Mackenzie's OAKRIDGE ICE BREAKER (GSP D) with 8 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1.
99. John Cash's PANDERCOM BABE (Lab B) with 8 points - Novice: 2nd x 3, 3rd x 2.
99. Allan Bartram's POINTGOLD ABIT OVA DEVIL (GR D) with 8 points - Novice: 2nd x 4.
99. T Bakkeland's QUILS SPACE TRAVELLER () with 8 points - Novice: 1st x 2, 3rd x 2.
99. Bill Hepburn's REVEIRTER CUP THINKBIG (Lab D) with 8 points - All Age: 2nd x 1.
99. Peter Reimann's Ch TAHMERO APRILS OSCAR (GR D) with 8 points - Novice: 2nd x 4.
99. Jacqui Carter's YORIFELD RAIN LOVER CDX RRD (GSP) with 8 points - All Age: 2nd x 1.
99. Jackie Duffy's YUROKA AMAXIN MISS MUFFETT (Lab) with 8 points - Novice: 1st x 2, 3rd x 2.
99. Maggie Hankinson's BOOMERMAGIC IRISH SPIRIT (Lab B) with 8 points - Novice: 1st x 2, 2nd x 1.
113. Bushman Kennels' BUSHMAN WHISPER THE WIND (FCR B) with 7 points - Novice: 2nd x 3, 3rd x 1.
113. Cheryl Hargreaves' DINDIGOLD MISS ATTITUDE (GR B) with 7 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 2.
113. J. Wilkinson's EIREANNMADA SONG N DANCE (Irish Setter B) with 7 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 2.
113. Jackie Duffy's RT Ch TCh Och ETHYLWYN DR PHIL (Lab D) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
113. Jean Henderson's RT Ch GLENREGAL ROYAL LORD CDX (GR D) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
113. R&P Tawton's Gr RT Ch KADNOOK KING OF KANBERA DM (Lab D) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
113. Di Lynch's LOWTHER HIGHLAND MOLLY (Lab B) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
113. K&N Eltringham's REVEIRTER CUP MAKYBEDIVA (Lab B) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
113. Amand Golle's TALLOWWOOD VODKA (Lab D) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
113. Russell Whitechurch's TOCKATUNGA LITTLE RASCAL (Lab B) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
113. R&D McCann's TOPNOTCH LEILANI (GSP B) with 7 points - Novice: 1st x 2, 3rd x 1.
113. G Warren's YELLESSIE BILLY (Lab) with 7 points - All Age: 3rd x 1.
125. Alan Donovan's ALVERPOINT MAXI (GSP) with 6 points - Novice: 2nd x 3.
125. Greg Meeve's BINGLEBAR BENNY (Lab D) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
125. Jadine MacKenzie's BIRKENWALD BACARA (IMP UK) (GSP B) with 6 points - Novice: 1st x 2.
125. Steve Grainger's GETREU MADZ OGOLD (GSP B) with 6 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1.
125. Russell Thomas' INKALINE NEVADE (GSP D) with 6 points - Novice: 3rd x 1. Restricted: 2nd x 1.
125. Vince Bailey's KADNOOK CALL THE SHOTS (Lab D) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
125. Mike McClure's KADNOOK ROYAL LANCER (Lab D) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
125. Gary Papamarkos' MHADAIDH DARE TO B SPECIAL (GR B) with 6 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1, 3rd x 1.
125. Russell Thomas' FT Ch TOPNOTCH HIJINX (GSP B) with 6 points - Restricted: 1st x 1.
125. R&D McCann's TOPNOTCH LETS ELOPE (GSP B) with 6 points - Novice: 2nd x 3.
135. G Parkinson's BEEREEGAN BROKES PROMISE (Lab D) with 5 points - Restricted: 2nd x 1.
135. Susie Partridge's BEEREEGAN CHARLIES ANGEL (Lab B) with 5 points - Restricted: 2nd x 1.
135. Margaret Bourn's Aus Gr Ch BOURNBEAU FLAMES FEATURE (GR B) with 5 points - Restricted: 2nd x 1.
135. Peter Reimann's BOURNBEAU SIR JAMES (GR D) with 5 points - Novice: 1st x 1, 3rd x 2.
135. M Carty's DINDIGOLD LARRIKAN LADY (GR B) with 5 points - Restricted: 2nd x 1.
135. Karl Britton's LEVENGHYL CYFER OF CYPHER UK (Lab) with 5 points - Restricted: 2nd x 1.
135. G Fane's LINDENLAKE JUNIPER BERRY (Lab B) with 5 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1.
135. Teresa Parkinson's REVEIRTER SWAN LAKE (Lab B) with 5 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1.
135. Helen Cattermole's SPRINGHI WIDGETT SPECIAL (FCR) with 5 points - Novice: 1st x 1, 3rd x 2.
135. Ian Axton's STRATHESK LUCINDA BROWN () with 5 points - Novice: 1st x 1, 2nd x 1.
135. L Dick's YUROKA SEA BREEZE (Lab) with 5 points - Novice: 2nd x 2, 3rd x 1.
146. Teresa Parkinson's BEEREEGAN FIFTH ELEMENT (Lab B) with 4 points - Novice: 1st x 1, 3rd x 1.
146. Michelle Kennon's BEEREEGAN THOMPSON RIVER (Lab D) with 4 points - Novice: 2nd x 2.
146. Annette White's CAVAJAL INDUS (Lab B) with 4 points - Novice: 1st x 1, 3rd x 1.
146. L Frawley's FIELDGOLD SCOTTISH LOCH CDX JDX ADX GD SPD SD (GR D) with 4 points - Novice: 1st x 1, 3rd x 1.
146. G. Ponzio's HUBERTUS PANNONIAI EKES (Vizsla D) with 4 points - Restricted: 3rd x 1.
146. John Palmer's LOWTHER HIGHLAND DAN (Lab D) with 4 points - Restricted: 3rd x 1.
146. R Bell's Ch MARKABLE SASSAFRAS (CCR) with 4 points - Novice: 2nd x 2.
146. Lara Preston's Ch SCHWARTZWEIB BLACK MAGIC ET (GSP D) with 4 points - Novice: 2nd x 2.
146. Eleanor Johnson's WAUCHOPE KICKING BIRD (Britt Sp D) with 4 points - Novice: 1st x 1, 3rd x 1.
155. T&M Bakkeland's BARRIDENE IRON BESSY () with 3 points - Novice: 1st x 1.
155. Malcolm Tyrie's BIRDELHUNDE GEORGE (Lab) with 3 points - Novice: 1st x 1.
155. M. Calleja's BRITTINA ASTUTO CONIGIO (Britt Sp B) with 3 points - Novice: 1st x 1.
155. Greywei Kennels' BROMHUND MANHATTAN (Wei B) with 3 points - Novice: 2nd x 1, 3rd x 1.
155. H Hatzigiannis' GALESTORM DUCK DIVA () with 3 points - Novice: 1st x 1.
155. G Ponzio's HUBERTUS WILD CARD (Vis D) with 3 points - Novice: 2nd x 1, 3rd x 1.
155. Anne Cameron's MHADAIDH SPECIAL ELLA (GR B) with 3 points - Novice: 1st x 1.
155. A Yeoman's YOETRIEVE BARON BARCLAY (Lab D) with 3 points - Novice: 1st x 1.
163. Sue Dansie's CAVAJAL STORMY SUMMER (Lab B) with 2 points - Novice: 3rd x 2.
163. J Bird's CHEYANDOR WILSON () with 2 points - Novice: 2nd x 1.
163. P J Duffy's DEWICK MOUNTAIN QUEEN (Lab) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
163. Craig Campbell's DOGHMANDU HIMALCHULI (Lab) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
163. Geoff Griffiths (handler Carol Griffiths)'s GAMEFINDER INDIANA (Lab B) with 2 points - Novice: 3rd x 2.
163. T Drew's MORAGO COOTS CLASSIC (CBR) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
163. A Salisbury's Ch NADAF PENS LORD CRISPIN CD (Wirehair Visla D) with 2 points - Novice: 3rd x 2.
163. S Wilkie's RIKIM IRISH MIST (Lab B) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
163. Weilander Kennels' Dual Ch (T) SINAWAY REMEMBRANS FLAME CDX JD ET (Weim LH D) with 2 points - Novice: 2nd x 1.
163. Zoe Slights' Ch FIONAVAR RED HOT GAMBLE AI CD (NSDTR D) with 2 points - Novice: 3rd x 2.
163. Maggie Hankinson's BOOMERMAGIC ALL SAINTS (Lab B) with 2 points - Novice: 3rd x 2.
174. Sue Speed's COUSHATTA MOOSE DANCER (GSP B) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
174. Mari Lobbestael's GALESTORM DIDJA SYMORE (IMP USA) (Lab D) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
174. G Eames' KADNOOK COUNT THE CARATS (Lab B) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
174. A Briffa's PREPELICA THUNDER POINT CD (GSP B) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
174. Alison Jennings' SUNHUNNI SUNNYS JESS (GR B) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
174. Anna Playdon's TOCKATUNGA BLACK SHEEP (Lab B) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
174. Kelvin Wilkinson-Reed's WRANGHAM SILVER MOON (ESS B) with 1 points - Novice: 3rd x 1.
174. Tina Merrybard's MORALANA COOPERS ROSE (Lab B) with 1 points - Novice: 3rd x 1.


The following trial results are not included as they have yet to be posted on the site:
QLD

26 July Lab Club
29 Aug Wide Bay
30 Aug FRA

SA

6 June GSP Club
25/26 July GR CLub
8/9 Aug Lab Club

Tas

18/19 July Gundog Trial Assoc
22/23 Aug Gundog Trial Assoc

WA

2 May GSP Club
10 May Lab Club
Colleen Davis
 
Posts: 106
Joined: Thu 23 Sep 2004 7:55 am
Location: Newcastle

Re: 2009 AWRC Pointscore 3 September 2009

Postby Colleen Davis » Fri 04 Sep 2009 3:39 pm

Bump to the top of the list
Colleen Davis
 
Posts: 106
Joined: Thu 23 Sep 2004 7:55 am
Location: Newcastle

Re: 2009 AWRC Pointscore 3 September 2009

Postby Lara Sedgmen » Fri 04 Sep 2009 4:04 pm

Great job Colleen.

These are the results for the missing SA GSP Clubs June 6th trial I think viewtopic.php?f=12&t=1816
Lara Sedgmen
 
Posts: 169
Joined: Thu 22 May 2003 3:27 pm
Location: Canberra

Re: 2009 AWRC Pointscore 3 September 2009

Postby Jason Ferris » Fri 04 Sep 2009 4:48 pm

Colleen Davis wrote:Bump to the top of the list

I've made this one a sticky for a while.
Jason Ferris
Board Admin
 
Posts: 989
Joined: Mon 05 May 2003 1:04 pm
Location: Canberra region, New South Wales

Re: 2009 AWRC Pointscore 3 September 2009

Postby Kerry Webster » Fri 04 Sep 2009 8:04 pm

Colleen,
The W.A. trials this season did not have a trial on May 10th, which is in my post on the index list. All trial results except for the GSP Novice on May 2nd, have been posted. Will inquire about the GSP club trial.
Also, don't know about other dogs from W.A. but my dog Truclass The Whiz Kid has won Novice: 1 x 1st, 1 x 2nd, 1 x 3rd Restricted: 2 x 1st, 1 x 2nd and not as listed as Restricted 1 x 1st and 2 x 2nds.
Keep up the good work,
Cheers,
Kerry
My goal in life is to become as wonderful as my dog thinks I am.
Kerry Webster
 
Posts: 816
Joined: Sat 16 Nov 2002 1:23 pm
Location: Boddington, Western Australia

Re: 2009 AWRC Pointscore 3 September 2009

Postby Judy Pannett » Fri 04 Sep 2009 9:02 pm

Hi Colleen,
I think where some of the confusion in the W.A. results is coming from is that when you click on results for 28-6-09 Gun Dog Club Novice & restricted the results for G.S.P. club 23/8/09 Novice & restricted come up.
My bitch Revearter Cup Ethereal N.R.D has there fore been creditted twice for her last Restricted win. she actually has only 1 restricted win & 1 restricted third.
Hope this helps, I know it is an enormous job you have taken on!! The G.S.P. club trial on 2nd May is a members comp therefore points dont count.
Judy
Judy Pannett
 
Posts: 79
Joined: Sun 17 Nov 2002 5:44 pm
Location: Chittering, W.A.

Re: 2009 AWRC Pointscore 3 September 2009

Postby Kerry Webster » Sat 05 Sep 2009 11:45 am

Hi Judy & Colleen,
Judy is correct there, I just checked the index results and the results for the 28th June Novice & Restricted have not been transferred correctly from the forum, and instead, the results of August 23rd were put in by mistake. This would alter the point scores for the dogs concerned. Thanks for confirming the GSP club trial was purely a members comp Judy.

Kerry
My goal in life is to become as wonderful as my dog thinks I am.
Kerry Webster
 
Posts: 816
Joined: Sat 16 Nov 2002 1:23 pm
Location: Boddington, Western Australia

Re: 2009 AWRC Pointscore 3 September 2009

Postby Colleen Davis » Sun 06 Sep 2009 6:16 pm

Thanks for your help sorting everything out Lara, Kerry and Judy. I shall make all the changes before I post the next update.
Colleen Davis
 
Posts: 106
Joined: Thu 23 Sep 2004 7:55 am
Location: Newcastle

Re: 2009 AWRC Pointscore 3 September 2009

Postby Wendy Michalk » Mon 07 Sep 2009 5:52 pm

hi Colleen
Hate to correct such a good job but picked up a couple of discrepancies you may like to change
58th G Dawson is owner of Beereegan Miranda Rose, 66 & 78 spelling is Dom Colasimone both numbers are the same dog & owner. scores are 3x 2nd Novice ,1x1st,1x2nd, 1x3rd Restricted
keep up the good work top job. Have also posted Lab club trial results & FRA & Wide Bay results under Unification Trial Titles for you perusal
cheers Wendy
Wendy Michalk
 
Posts: 278
Joined: Thu 17 Jan 2008 11:35 am

Here are the GSP Club SA trial results for 2009

Postby Jadine MacKenzie » Fri 22 Jan 2010 9:11 am

GSP Club SA SCHEDULE 6-6-09 RESULTS
06 Jun 2009 6:34 pm

Novice - Judge Ron Cooper
9 Started, 6 Finished

1st plc Beereegan Thompson River, R & M Kennon (Handler Michelle)
2nd plc Ch Oakridge Going T Xtremes, J. Nairn
3rd plc Oakridge Ice Breaker CCD (Ai), J. Mackenzie, (Handler J. Nairn)

Points unavailable at time of posting

Restricted - Judge Jim Duncan
5 Started, 2 Finished

1st Beereegan Briar Ridge NRD, R & J Johnston 143 points
2nd Galestorm Time Tracker, B Kradolfer 80.5 points

All Age - Judge A Bartram
12 Started, 3 Finished

1st Rt Ch Adderslot Mustang Sally, G. Bridges 119 points
2nd Nt & Gr Rt Ch Beereegan One Tree CM, M & W Davis, 115 points
3rd Ch Oakridge Fernando AARD, J Mackenzie, 106 points
Dedicated to the breeding and promotion of versatile German Shorthaired Pointers.
User avatar
Jadine MacKenzie
 
Posts: 87
Joined: Sun 14 Mar 2004 1:58 am
Location: Cherry Gardens, S.A.


Return to 2009

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest